Ako objednávať

Rezervácia

Zájazdy si môžete objednať priamo odoslaním objednávkyz našej stránky, alebo prostredníctvom elektronickej pošty na našej e-mailovej adrese essotour@essotour.sk. Objednávka je možná i telefonicky. Zájazdy tiež môžete zakúpiť osobne v našej kancelárii v Nových Zámkoch na Podzámskej ulici č.29.

Overenie voľných miest

Po vašej objednávke overíme, či je v danom termíne a pre daný počet osob voľné miesto a budeme Vás telefonicky alebo e-mailom kontaktovať. V prípade, že by bol Vami vybraný zájazd už obsadený, dovolíme si Vám ponúknuť náhradný zájazd s obdobnými parametrami. Najmä v prípade Last Minute zájazdov odporúčame vybrať viac miest naraz a uviesť k nim prioritu, podľa ktorej se budeme riadiť pri rezervácii. Pri všetkej snahe nemôžeme zaručiť, že všetky uvedené zájazdy sú v čase vašej rezervácie ešte voľné.

Cestovná zmluva

Ak je zvolený zájazd voľný, je treba uzavrieť cestovnu zmluvu, ktorá je záväzným potvrdením rezervácie. Formuláre zmluvy prevezmete osobne v našej kancelárii alebo Vám ich zašleme poštou. Je tiež možné ich zaslanie e-mailom. Zmluva obsahuje identifikačné údaje zákazníka - mená, priezviská a rodné čísla všetkých osôb, adresu objednávateľa a kontakt, ďalej obsahuje detaily o vybranom zájazde - miesto, termín, spôsob dopravy, prípadne trasu, názov ubytovacieho zariadenia, spôsob stravovania a informáce o poistení. Ďalej sú v zmluve uvedené údaje o spôsobe platby a odovzdaní pokynov k zájazdu. Zmluva musí byť podpísaná zákazníkom. Súčasťou zmluvy sú tiež Všeobecné zmluvné podmienky príslušnej cestovnej kancelárie. Tie upravujú podmienky zmluvného vzťahu a sú dôležité najmä v prípade stornovania zájazdu alebo na reklamačné konanie.

Platba

Po spísaní cestovnej zmluvy a jej potvrdení zo strany organizujúcej cestovnej kancelárie je samozrejme potrebné zájazd zaplatiť. Platba je možná bankovým prevodom alebo hotovostným vkladom na náš účet VÚB 2237211657 / 0200. Zaplatiť môžete tiež v  hotovosti v našej kancelárii. Vždy je nutné dodržať termíny splatnosti – dovtedy musí byť požadovaná čiastka pripísaná na našom účte. O konkrétnych termínoch splatnosti Vás budeme informovať pri potvrdení rezervácie.

Pri zájazdoch rezervovaných v dostatočnom predstihu sa platí pri podpise cestovnej zmluvy záloha a potom v určitom predstihu pred odchodom doplatok, pri Last Minute je ale potrebné uhradiť celú čiastku naraz. Spôsob úhrady se pri jednotlivých CK líši a budeme Vás o ňom informovať.

Cestovné pokyny a doklady na cestu

Po zaplatení obdržíte cestovné pokyny s upresnením času odchodu, nástupného miesta, informáce o Vami vybranom mieste a ďalšie potrebné doklady. V prípade leteckej dopravy obdržíte letenky a ďalšie potrebné doklady väčšinou priamo na letisku, v stánku príslušnej cestovnej kancelárie.

Fakultatívne výlety

Ku väčšine pobytových zájazdov je možné prikúpiť fakultatívne výlety do zaujímavých miest v okolí. Ponuka týchto výletov je uvedená v katalógu príslušnej cestovnej kancelárie, zoznámiť se s ňou môžete i priamo v mieste pobytu. Výlety je možné kúpiť priamo na mieste u delegáta, ktorý Vám tiež oznámi ich cenu a termíny.